САЩ даде срок до 22 ноември всички служители на военното министерство да са ваксинирани

Не пропускайте

До 22 ноември всички цивилни, които работят в американското министерство на отбраната и военните служби, трябва да са изцяло ваксинирани срещу COVID-19 съгласно огласени вчера нови указания на министерството, цитирани от Асошиейтед прес.

В документ, подписан от заместник-министърката на отбраната Катлийн Хикс в петък, се посочва, че новото нареждане е в съзвучие с президентска директива от миналия месец, която разпорежда на федералните служби да изпълнят ваксинационните изисквания.

„Ваксинирането на цивилните служители срещу COVID-19 ще спаси живота на хора и ще даде възможност да браним страната ни. Благодаря ви, че се фокусирате върху тази критична мисия“, заявява Хикс.

В документа е описан график за ваксините в две и в една доза.

По-рано тази година Пентагонът изиска от всички военнослужещи да се ваксинират, като всеки вид войски определи свои дати за военните на редовна служба и за резервистите, така че да се изпълни нареждането.




Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

📰️ Новините от България

Още публикации

Последни публикации