Макрон посрещна Камала Харис в Елисейския дворец, обявиха нова ера на сътрудничество

Не пропускайте

Френският президент Еманюел Макрон и вицепрезидентката на САЩ Камала Харис заявиха, че започва нова ера в сътрудничеството между двете им страни след кризата с австралийските подводници, предаде Франс прес.

„Единодушно можем да кажем, че сме в началото на нова ера и че нашето сътрудничество е от изключително голямо значение“, заяви Макрон в началото на продължилата час и половина среща с Харис.

„Ние също споделяме визията, че сме в началото на нова ера, изпълнена с предизвикателства, но също така и с възможности“, отговори американската вицепрезидентка.

Харис е на петдневна визита във Франция. Тя ще вземе днес участие в отбелязването на годишнината от примирието, сложило край на боевете през Първата световна война, и в Парижкия форум за мир, а утре ще участва в конференция за Либия.

Посещението й цели също така да завърши процеса по сдобряване на двете страни, започнал със срещата на Макрон с американския президент Джо Байдън в кулоарите на Г-20 в Рим. В средата на септември САЩ и Австралия нанесоха тежка обида на Франция, като сключиха споразумение за сътрудничество в сферата на отбраната, което лиши Париж от изгоден договор за доставка на подводници за Канбера.




Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

📰️ Новините от България

Още публикации

Последни публикации