Мобилизират британски военни шофьори за преодоляване на петролната криза в страната

Не пропускайте

Във Великобритания военни шофьори на цистерни ще бъдат приведени в готовност, за да помагат с доставките на гориво, ако се наложи, съобщиха от британското правителство, цитирани от БНР.

Паническо зареждане остави част от бензиностанциите във Великобритания без гориво (видео)

Министърът на отбраната Бен Уолъс заяви, че военни от британската армия са готови да облекчат кризата с доставките на гориво, където това е най-необходимо.

„Ето защо разпоредих те да са в пълна готовност, ако това се наложи“, каза той. Министърът на бизнеса, енергетиката и индустриалната стратегия Куази Куартенг допълни, че макар и да се очаква, че търсенето ще се завърне към нормалното си ниво в близките дни, е напълно разумно да се предприеме такава превантивна стъпка.

По-рано колегата му, който отговаря за околната среда – Джордж Юстъс – каза, че не е нужна намесата на армията и че истинското решение е да се запази спокойствие и хората да започнат да зареждат колите си нормално, а не да се презапасяват. В късното предаване вчера „Големите дебати“ по „Скай нюз“ Юстъс заяви, че вече се наблюдава известно нормализиране в търсенето на гориво. Той отново подчерта, че рафинериите са пълни и че няма недостиг на петролни продукти.

Малцина обаче се вслушват в призивите на министрите да не се поддават на паника. Собственици на много бензиностанции заявиха, че макар и да отчитат доброто намерение на властите за справяне с кризата, не очакват гориво до петък, а това не успокоява потребителите.

Междувременно потенциалният канцлер на Германия след избори там – Олаф Шолц – коментира, че зад кризата с горивата във Великобритания стои края на свободата на движение на Острова.




Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!

📰️ Новините от България

Още публикации

Последни публикации