Мъжът открил стрелба в Тексас – уволнен часове преди кървавата трагедия

Не пропускайте

Мъжът, който откри стрелба в тексаския град Одеса, е бил уволнен няколко часа преди трагедията. Засега служителите на реда нямат данни за мотивите на стрелеца, но стана ясно, че той е действал сам.

Мъжът откри огън на 31 август и беше убит. В резултат на нападението загинаха 7 души, а 20 бяха ранени.

Полицията съобщи, че стрелецът е 36-годишния Сет Атор, той не е свързан с терористични организации. По предварителни данни той е използвал пушка тип AR-15.

Шефът на полицията в Одеса Майкъл Гърки заяви, че първоначално властите са отказали да идентифицират стрелеца, защото не искали да допринесат за неговата „слава за това, което е направил“.

Властите заявиха, че Етор е уволнен от работата си в товарна компания часове преди да осъществи стрелбата, предаде БГНЕС.




Източник: Епицентър

📰️ Новините от България

Още публикации

Последни публикации